ZAJĘCIA POZASZKOLNE

Artystyczne zajęcia pozaszkolne
prowadzone dodatkowo przez Panią Teresę Mierzwę z młodzieżą utalentowaną muzycznie


1. Zespół instrumentalny.

Chórowi szkolnemu towarzyszy często zespół instrumentalny składający się z uczniów Zespołu Szkół w Pysznicy uczących się gry na instrumentach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego I i II stopnia w Stalowej Woli oraz w ognisku muzycznym działającym przy Domu Kultury w Pysznicy.
Zespół tworzą:
- Natalia Brak, Alina Stępień - flet poprzeczny,
- Marta Świderska, Michał Żywczak - skrzypce,
- Justyna Maślach, Bartosz Maślach - wiolonczela
- Olga Maślach, Karolina Łazorczyk, Paulina Sudoł - gitara
Uczestnictwo w zespole stwarza okazję młodzieży kształcącej się muzycznie do zaprezentowania swoich umiejętności w swoim środowisku występując podobnie jak chór przy różnych okazjach i niewątpliwie je uatrakcyjniając.

2. Studium Piosenki "Gama"

Obecnie dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszą się różne konkursy i przeglądy piosenki, w których uczniowie chętnie biorą udział. Wśród nich są propozycje zarówno dla solistów jak i zespołów wokalnych i artystycznych. Uczniowie chętni do tego rodzaju działalności artystycznej mają możliwość przygotowania odpowiedniego repertuaru na zajęciach pozaszkolnych w studium piosenki. Biorą udział z dużym powodzeniem w wielu konkursach i przeglądach muzycznych: Wszystkie te osiągnięcia, sprawiają radość dzieciom i ich rodzicom.