ŚWIĘTO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II (16 października 2007 r.)


Program słowno - muzyczny dedykowany Patronowi
Uczniowie kl. IA
z wychowawczynią
Panią Urszulą Niemiec
Uczniowie kl. IB
z wychowawczynią
Panią Iwoną Kaczor-Dziedzic

16 października w Zespole Szkół w Pysznicy obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość w której udział wzięła cała społeczność szkolna rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II. Po Mszy Świętej uczniowie ofiarowali swojemu Patronowi program słowno - muzyczny. Następnie w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe, które miały na celu przybliżenie nauki Jana Pawła II mówiącej o poszanowaniu godności człowieka.

Jak co roku dzień 16 października w sposób szczególny wpisał się w kalendarz pierwszoklasistów. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie zostali uroczyście pasowani na ucznia i przyjęci do społeczności uczniowskiej noszącej imię Jana Pawła II.

Przygotowując się do VII Ogólnopolskiego Dnia Papieskiego oraz do Święta Szkoły poczyniliśmy wiele starań, aby uczcić imię naszego Wielkiego Patrona. W szkole zostały przeprowadzone konkursy: wiedzy o Patronie oraz plastyczny pod hasłem "Jan Paweł II - Obrońca godności człowieka". Prace plastyczne zostały wyeksponowane w Kościele Parafialnym w Pysznicy. 16 października w dniu Święta Szkoły nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Szkolny Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Obrońca godności człowieka"
Aleksandra Pawleniak
Monika Tęcza
Eliza Herdzik
Michał Cichoń


Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie plastycznym zobacz więcej >>

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie wiedzy o Patronie zobacz więcej >>


 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar