"Wigilia wielkie rodzin zbratanie ..."
( 19 i 22 grudnia 2007r.)

"Wigilia wielkie rodzin zbratanie,
kiedy bliscy otoczą nas w krąg ..."
Występ najmłodszych
przy blasku choinek
Przy wspólnym
wigilijnym stole
Szkolne Jasełka

Tak rozpoczynała się Szkolna Wigilia uczniów klas I - III szkoły podstawowej w dniu 19 grudnia 2007 roku. Przy blasku choinek i zapalonych świec dzieci przypominały tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadziły nas też wiersze i kolędy śpiewane przez uczniów. Ten cudowny czar wieczoru wigilijnego rozlał się w sercach wszystkich rodziców, dzieci i zaproszonych gości w momencie składania sobie życzeń. Łamiąc się opłatkiem bratały się ludzkie dusze i wybaczały dawne winy i urazy, życząc wszystkiego co najlepsze. Dopełnieniem wigilijnego spotkania była wspólna wieczerza przygotowana przy wielkim zaangażowaniu rodziców poszczególnych klas. Wyśmienicie smakował czerwony barszczyk z paluszkami, kapusta z grochem i kompot z suszu. Nie zabrakło również słodkiego akcentu w postaci świątecznych wypieków. Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Pysznica Pan Tadeusz Bąk oraz inni zaproszeni goście. Mamy nadzieję, że ten wigilijny nastrój będzie trwał we wszystkich sercach przez cały Nowy Rok.

Opłatek dla całej społeczności szkolnej w dniu 22 grudnia 2007r.
Jak co roku, w atmosferze radosnego oczekiwania przy żłóbku Bożej Dzieciny cała społeczność szkolna spotkała się, aby przy wspólnej modlitwie przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Aby pełniej przeżyć ten czas młodzież przygotowała i przedstawiła wszystkim zebranym Jasełka.

.

 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar