"Herbatka z Babcią i Dziadkiem"
( 22 stycznia i 7 lutego 2008r.)


Fotoreportaż z uroczystości

W celu kultywowania i podtrzymywania regionalnej tradycji, społeczność szkolna corocznie organizuje spotkania z paniami i panami noszącymi pysznickie stroje ludowe. Tegoroczne spotkanie odbyło się 22 stycznia w ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka. W części artystycznej dedykowanej seniorom, uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka oraz recytowali własne utwory literackie - nagrodzone w Szkolnym Konkursie "Wiersz dla Babci".

Dnia 7 lutego 2008r. odbyło się drugie spotkanie z seniorami - "Herbatka z Babcią i Dziadkiem". Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej przygotowali krótki program artystyczny - wiersze, piosenki, inscenizacje. Na zakończenie dzieci złożyły babciom i dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Przy herbatce i ciastku miło minął czas. Zadowoleni i uśmiechnięci seniorzy wyrazili chęć częstszego przebywania w takim gronie.

 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar