ŚWIĘTO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II (16 października 2008 r.)

FOTOREPORTAŻ Z UROCZYSTOŚCI

16 października w Zespole Szkół w Pysznicy obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość w której udział wzięła cała społeczność szkolna rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II. Po Mszy Świętej uczniowie ofiarowali swojemu Patronowi program słowno - muzyczny. Następnie w szkole odbyły się zajęcia warsztatowe po hasłem "Od was zależy przyszłość".

Przygotowując się do VIII Ogólnopolskiego Dnia Papieskiego oraz do Święta Szkoły poczyniliśmy wiele starań, aby uczcić imię naszego Wielkiego Patrona. W szkole zostały przeprowadzone konkursy: wiedzy o Patronie oraz plastyczny pod hasłem "Jan Paweł II wychowawca młodych". Prace plastyczne zostały wyeksponowane w Kościele Parafialnym w Pysznicy oraz wydane w formie antologii. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Jak co roku dzień 16 października w sposób szczególny wpisał się w kalendarz pierwszoklasistów. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie zostali uroczyście pasowani na ucznia i przyjęci do społeczności uczniowskiej noszącej imię Jana Pawła II.

Antologia prac plastycznych zobacz więcej >>


Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie w konkursie wiedzy o Patronie zobacz więcej >>


 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar