Warsztaty malowania baniek choinkowych (13 grudnia 2008 r.)
 

 
13 grudnia w sobotę odbyły się w Zespole Szkół w Pysznicy warsztaty malowania baniek choinkowych. Wzięło w nich udział 57 uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Warsztaty prowadziła Pani Edyta Lisek plastyczka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Zaprezentowała ona sposoby ozdabiania baniek oryginalnymi wzorami za pomocą specjalnych farb. Przywiozła także gotowe banieczki ozdobione widokami zaśnieżonych choinek i kolorowych chatek przykrytych śnieżnymi pierzynami. Były one inspiracją do pracy dla uczestników warsztatów. Stopniowo zaczęły powstawać szklane dzieła, każde inne, każde zaskakujące pomysłową kompozycją. Niektórzy uczniowie przynieśli z domu gotowe drobinki gwiazdek czy księżyców, które naklejali na swoje bańki. Widać było wielkie skupienie przy pracy i wyraźną radość z własnoręcznie wykonanych ozdób.

Po raz kolejny w zajęciach uczestniczyły rodziny wielopokoleniowe, a wśród nich młodsze rodzeństwo naszych uczniów. Dla uczestników warsztatów będzie to wspaniała pamiątka związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Warsztaty na stałe wpisały się w kalendarz i atmosferę przygotowań przedświątecznych.

 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar