Dzień Babci i Dziadka - 2009

Spotkanie z seniorami
przygotowane przez ucz. kl. IV
,,Babciu, Dziadku kochamy Was”

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole obchodzony jest każdego roku bardzo uroczyście.

21 stycznia 2009 r. odbyło się spotkanie z Seniorami obchodzone w ramach Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas czwartych, którzy zaprezentowali swoje wiersze napisane na tą okazję i wręczyli laurki przygotowane własnoręcznie oraz przez wychowanków świetlicy. W dalszej części uczniowie klas I – III szkoły podstawowej pod opieką wychowawcy świetlicy przedstawili Jasełka. Następnie miało miejsce wspólne kolędowanie przy ciastku i herbacie. Nie zabrakło również dawnych pastorałek i wierszy, które zaprezentowali zaproszeni goście.

22 stycznia 2009 r. uczniowie klas kształcenia zintegrowanego wzorem lat ubiegłych przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. ,,Babciu, Dziadku kochamy Was”. W programie oprócz życzeń, wierszy, piosenek  i podziękowań dedykowanych kochanym dziadkom znalazły się również tradycyjne Jasełka przygotowane przez najmłodszych uczniów. Po przedstawieniu babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do stołu obfitego w słodkości, przygotowanego przez rodziców poszczególnych klas. Wspólne świętowanie dzieci, rodziców, babć i dziadków było dobrą okazją do podtrzymania więzi miedzypokoleniowych, wspólnych spotkań, rozmów, a przede wszystkim sprawiło wiele radości seniorom.

Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar