Dzień Wiosny 2008
 

Fotoreportaż z uroczystości
 

 
20 marca 2009r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Wiosny. Program obchodów składał się z trzech części.

Pierwsza część to przedstawienie o Wielkiej Brytanii, które miało na celu przybliżyć uczniom kulturę i zwyczaje tego kraju. Publiczność miała okazję zobaczyć scenki z życia brytyjskiego dżentelmena oraz królowej, zapoznać się ze znanymi postaciami pochodzącymi z Wielkiej Brytanii, a także posłuchać tradycyjnej szkockiej muzyki, piosenki zespołu The Beatles oraz hymnu Wielkiej Brytanii zagranego na fletach przez uczennice klasy Va. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi i komediowymi.

Następnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu Recytacji Poezji w Języku Angielskim i Rosyjskim, który odbył się 13 marca 2009r. oraz Szkolnego Konkursu Plastycznego „Państwa Unii Europejskiej”. W konkursie tym rywalizowały zespoły klasowe, które miały za zadanie przygotować plakat ilustrujący wylosowane państwo europejskie

Na zakończenie uczennice gimnazjum nagrodzone w Konkursie Recytacji Poezji w Języku Angielskim i Rosyjskim zaprezentowały interpretacje wierszy.
 

I NAGRODA w kategorii gimnazjum
plakat wykonany przez uczniów kl. IIa

Uczniowie przywitali wiosnę w radosnym nastroju. Poprzez zabawę zapoznali się z wieloma faktami dotyczącymi kultury i obyczajów panujących w Wielkiej Brytanii, oraz w innych krajach europejskich.

 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar