Warsztaty projektowania plakatów (30 października i 4 listopada 2009 r.)

 

Fotoreportaż z warsztatów

W dniach 30 października i 4 listopada odbyły się warsztaty projektowania plakatów. Zajęcia dla uczniów klas I naszego gimnazjum przeprowadziła Pani Edyta Lisek – Lubaś z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

W pierwszej części zajęć uczniowie zostali zapoznani z historią powstawania plakatów, podstawowymi rodzajami oraz różnorodnymi technikami ich wykonywania. Pani plastyczka pokazała przykłady plakatów teatralnych, muzealnych, reklamowych i wyjaśniła jak do realizacji celu plakatu dobierane były środki plastyczne. W drugiej części warsztatów uczniowie poznali dwie techniki plastyczne do zastosowania w czasie wykonania plakatów: negatywu i szablonów. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał na kartce przykład małego dzieła plastycznego z zastosowaniem tych technik. Dużo radości sprawiło uczniom obserwowanie, jaki efekt końcowy osiągnęli oni sami i ich koledzy. Na zakończenie w grupach rozpoczęły się dyskusje nad tematyką i pierwsze projektowanie plakatów w dużym formacie. Cennych rad udzieliła przy tym uczestnikom Pani z Muzeum Regionalnego.
Przeprowadzone warsztaty były częścią realizowanego w klasach I planu wychowawczego, w czasie którego za pomocą między innymi plakatów będą prezentowane projekty uczniowskiego dotyczące pracy z Patronem szkoły.


Anna Kuligowska
 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar