„Jaś i Małgosia” wg Jana Brzechwy

12 marca 2010 r. mali aktorzy z Koła Teatralnego ponownie zaprezentowali się przed społecznością uczniowską klas I – III oraz zaproszonymi gośćmi – sześciolatkami z Przedszkola w Pysznicy. Uczniowie przedstawili bajkę „Jaś i Małgosia” wg Jana Brzechwy, która została dostosowana do możliwości małych dzieci. Celem tego spotkania była integracja dzieci szkolnych i przedszkolnych, poznawanie literatury dziecięcej oraz doskonalenie umiejętności uważnego słuchania utworu literackiego w „artystycznym” wykonaniu. Mali aktorzy pokazali losy Jasia i Małgosi w humorystyczny sposób. Był więc straszny wilk, który nie krzywdził dzieci i wesoła Baba Jaga, lubiąca żartować. Wszystkie stroje do przedstawienia zostały wykonane i skompletowane we współpracy z rodzicami. Scenografię do teatrzyku zrobili sami uczniowie.

Iwona Kaczor - Dziedzic

Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar