21. 03. 2011r.
Dzień Wiosny

Jak co roku nasza szkoła świętowała Dzień Wiosny. Specjalnie w ten dzień uczniowie klas młodszych wystąpili w zielonych ubraniach, a uczniowie klasy „O” z dumą prezentowali własnoręcznie zrobione wiosenne ordery oraz specjalne, kwiatowe opaski na głowę. Piękny, wiosenny order – prezent od „zerówiaczków” - można było również zauważyć w klapie garnituru pana dyrektora.
Z okazji powitania pierwszego dnia wiosny grono pedagogiczne oraz wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie o Irlandii. W zabawny sposób przekazano wiele ciekawostek oraz informacji o Szmaragdowej Wyspie. Publiczność mogła się zapoznać z najważniejszymi faktami związanymi z kulturą, historią i geografią tego kraju. Przedstawiono historię powstania Irlandii, jej położenie, stolicę, flagę i symbole. Malownicze krajobrazy, przyjaźnie nastawieni do turystów Irlandczycy oraz wyspiarska kuchnia to następne tematy, jakich nie zabrakło w przedstawieniu.
Dekoracje, oprawa muzyczna oraz irlandzkie wiersze przeniosły publiczność do jednego z irlandzkich pubów, gdzie tłumnie zgromadzili się znani na całym świecie Irlandczycy oraz irlandzkie postacie literackie. Można było zauważyć Guliwera, Drakulę, zakochanych Tristiana i Izoldę, dystyngowaną Księżnę MonakoGrace Kelly oraz Prezydenta John Fitgerald Kennedy’ego. Świat muzyki reprezentowali Bono z U2, stepujący z nieodłączną parasolką w rytm „Deszczowej Piosenki” Gene Kelly oraz zespół Westlife, który przyjęty z wielkim aplauzem zaprezentował piosenkę i zapadający w pamięć układ choreograficzny. Swoje umiejętności zaprezentował również ludowy zespół the Dubliners, grający na tradycyjnych irlandzkich instrumentach. Nie zabrakło również irlandzkiego tańca, a także złośliwego irlandzkiego skrzata, Luprikona, który psocił na scenie. Na zakończenie przedstawienia wszyscy zgromadzeni zgodnie ze starym irlandzkim zwyczajem wysłuchali pięknego błogosławieństwa.

Joanna Zyrad