08. 04. 2011r.
Rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

08. 04. 2011r. w Zespole Szkół w Pysznicy miała miejsce uroczystość upamiętniająca 71-rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez klasy pierwsze gimnazjum wraz z ich wychowawcami, był przede wszystkim hołdem oddanym ofiarom pomordowanym przez Sowietów przed laty oraz ofiarom zeszłorocznej tragedii smoleńskiej. Był również swoistą lekcją historii dla całej społeczności szkolnej oraz próbą ocalenia od zapomnienia wydarzeń, które miały znaczący wpływ na tożsamość naszego narodu. Tego dnia wszyscy uczniowie wystąpili w odświętnych  mundurkach, a występujący nie zapomnieli o symbolicznych czarnych tasiemkach przypiętych na piersi na znak żałoby i solidarności.

Joanna Zbyrad