ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
(11 listopada 2004r.)

Polonez w wykonaniu
uczniów kl. III
Efektowny układ horeograficzny
W tanecznym pląsie poloneza
Opowieść o powstańczym zrywie w 1944 r.
Niech zstąpi Duch Twój i ...
Ballada o wolności
Zespół instrumentalny w pełnym składzie
Końcowy ukłon

W dniu 10 listopada 2004 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości przygotowana dla społeczności Gminy Pysznica przez młodzież Zespołu Szkół w Pysznicy
 

Rocznica Odzyskania Niepodległości dała pretekst artystycznym rozważaniom o wolności. Słowem i muzyką uczniowie podkreślili umiłowanie tej najważniejszej wartości. Przywołano piękne i bolesne karty naszej Ojczyzny.

Mottem uroczystości stały się słowa Wielkiego Polaka i naszego pasterza Jana Pawła II : "Wolność to ogromny dar Boży, który został nam dany i równocześnie zadany. Wolność trzeba stale zdobywać. Jest to bardzo trudny dar. Zawsze przed nami jest egzamin z wolności".

Nasi uczniowie pięknie zdali egzamin z historii. Mamy w szkole prawdziwe talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Na długo zapamiętamy liryczny śpiew Olgi Maślach i polonez w wykonaniu uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej.


Program uroczystości:

godz. 17.00 -
  Msza Święta w intencji Ojczyzny
i mieszkańców Gminy Pysznica
w kościele parafialnym.
godz. 18.30 -
  Złożenie kwiatów pod Krzyżem Grunwaldzkim
przez Przewodniczącego Rady Gminy
i Wójta Gminy Pysznica.
godz. 18.40 -
  Wieczornica w wykonaniu młodzieży
z Zespołu Szkół w Pysznicy
w Domu Kultury w Pysznicy.

 

 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar