Święto Odzyskania Niepodległości ( 11 listopada 2005r.)
Fragment inscenizacji
"Przez okno historii"
W rolę aktorów wcielili się
uczniowie klasy III
Szkolna uroczystość przygotowana przez uczniów gimnazjum


"Przez okno historii" to uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości. Przy dźwiękach muzyki Chopina, Ogińskiego i innych polskich kompozytorów uczniowie klasy III szkoły podstawowej, ubrani w stroje szlacheckie przedstawili fragmenty historii Polski, poczynając od pierwszego rozbioru do zakończenia pierwszej wojny światowej. Na koniec zabrzmiały słowa naszego Patrona, wielkiego patrioty-Jana Pawła II:

"...Zanim stąd odejdę proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię "Polska" raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością - taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcali się, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy... Proszę Was o to..."

W przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klasy I B gimnazjum zaprezentowali patriotyczny program słowno-muzyczny pt. "Ojczyzna - bliskie słowo". W ten sposób uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tych, dla których najwyższą wartością była wierność patriotycznym ideałom. Program był swoistą lekcją, podczas której cała społeczność szkolna mogła zastanowić się nad znaczeniem Ojczyzny i wolności w życiu każdego Polaka.

11 listopada 2005r. w Stalowej Woli odbył się XIII Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy "VICTORIA". Bieg zgromadził na starcie dzieci i młodzież z ponad 40 szkół. Wśród najlepszych zawodników na poszczególnych dystansach i w kategoriach wiekowych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Marta Maślach i Dawid Cichoń/rocznik 1995 w kategorii szkół podstawowych/, zdobyli II miejsce w biegu na dystansie 800m. Kamil Błażejowicz /rocznik 1990 w kategorii szkół gimnazjalnych/ zajął V miejsce w biegu na dystansie 800m.

Dobry występ pozostałych uczniów naszej szkoły zaowocował II miejscem w klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych. /sklasyfikowanych zostało 26 szkół z Polski południowo-wschodniej/. W kategorii szkół gimnazjalnych Publiczne Gimnazjum w Pysznicy zajęło VI miejsce spośród 22 sklasyfikowanych szkół gimnazjalnych.
 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar