30. 04. 2011r.
Dar beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II

29 kwietnia o godzinie 9.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w murach pysznickiej świątyni aby uczestniczyć we Mszy Świętej dziękczynnej za dar beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Po Mszy Świętej wszyscy uczniowie ze skupieniem wysłuchali montażu słowno-muzycznego poświęconego drodze do świętości Jana Pawła II. Uroczysty apel w przeddzień beatyfikacji Patrona Szkoły, przygotowany został przez uczniów klas III a i III b gimnazjum. Na pamiątkę tego szczególnego wydarzenia zostało zasadzone symboliczne drzewko. Zaszczytu tego dostąpili: Wójt Gminy Pysznica Tadeusz Bąk, Ks. Proboszcz Jan Kłak, dyrektor szkoły w latach 1988-2003 Ludwika Błażejowicz, która rozpoczęła dzieło pracy z Patronem, dyrektor Zespołu Szkół w Pysznicy Władysław Szpunar, wicedyrektor Alina Tofil, a także przedstawiciele uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości przy dźwiękach ukochanej pieśni Ojca Świętego „Barki”, złożyli przed pomnikiem Jana Pawła II białe i żółte tulipany, jako wyraz pamięci i wdzięczności za przekazane dziedzictwo duchowe.

Anna Habigier