07. 05. 2011 r.
XIII Międzynarodowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie

XIII Międzynarodowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły – DAWID MAŚLACH z kl. II szkoły podstawowej wyśpiewał II miejsce, a DOMINIKA SWARA z kl. Va otrzymała wyróżnienie!

7 maja 2011r. ponad 300 dzieci z Polski, Słowacji i Ukrainy wzięło udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Rzeszowie.
Gospodarzem i organizatorem artystycznych zmagań jest szkoła podstawowa nr 27 w Rzeszowie. W tym roku z młodymi Polakami na estradzie wystąpili młodzi artyści z Koszyc, Łucka, Kijowa i Lwowa. W 105 występach uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów prezentowali swoje umiejętności wokalne w następujących językach: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i ukraiński. Uczestnicy występowali w 2 kategoriach – soliści i zespoły, w 3 kategoriach wiekowych – kl. I-III szkoły podstawowej, kl. IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjum.  Naszą szkołę godnie reprezentowali: Dawid Maślach w kategorii I- III, Dominika Swara w kategorii IV-VI oraz gimnazjalistki Gabrysia Bis oraz Wiktoria Stępień. Wszyscy wykonywali utwory w języku angielskim.

Joanna Zbyrad