25. 11. 2011 r.
„Miś – mój mały przyjaciel”

Od ponad stu lat pluszowe misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

25 listopada 2011 r. w Światowy Dzień Pluszowego Misia, w oddziale przedszkolnym „A”, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców: „Miś – mój mały przyjaciel”. Dzieci w „misiowych” medalach na szyi i ze swoim misiem w ręce, wkroczyły do sali i rozpoczęły świętowanie. Rodzice przyglądając się zajęciom, wysłuchali jak dzieci opowiadają o swoich pluszakach, zobaczyli również paradę misiów w tanecznych rytmach. W przerwie między gimnastyką z misiem, a rozmową na temat: Czy misie bywają smutne?, dzieci wzorem Kubusia Puchatka, skosztowały małego co nieco – pysznych mini babeczek. Podsumowaniem zajęć były integracyjne warsztaty plastyczne rodziców i dzieci. Celem wspólnej pracy było wyklejenie brunatnego lub polarnego misia. Piękne obrazki ozdobiły salę.

Iwona Kaczor – Dziedzic