03. 12. 2011 r.
Warsztaty ozdób choinkowych

Po raz kolejny przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła we współpracy z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zorganizowała warsztaty ozdób choinkowych. W tym roku uczestnicy warsztatów (56 dzieci i dorosłych) wspólnie malowali bańki, dekorowali styropianowe dzwoneczki i śnieżynki.

Z roku na rok poszerza się grono uczestników tego typu warsztatów rękodzielniczych. Na zajęcia przychodzą „stali bywalcy”, którzy swoim entuzjazmem zachęcają innych. Coroczna impreza stała się naszą tradycją. Przybywają na nie również dzieci z sąsiednich miejscowości. W sobotnich warsztatach rozpiętość wiekowa uczestników była bardzo duża. Już dwuletnie maluszki wspólnie ze mamą ozdabiały farbami i brokatem śnieżynki. Czynnym udziałem w zajęciach wykazały się także babcie, które wraz ze swoimi wnukami chętnie włączyły się w malowanie baniek.

Warsztaty były okazją do przybliżenia nastroju świątecznego i dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Wojtasik
Anna Kuligowska