06. 12. 2011 r.
Mikołajki 2012

6 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół w Pysznicy odbył się II Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej oraz Gier i Zabaw o Puchar Wójta Gminy Pysznica. Turniej ten przeznaczony był dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
I- miejsce wśród dziewcząt zajęła reprezentacja szkoły w Pysznicy, II – miejsce reprezentacja szkoły w Jastkowicach, III – miejsce reprezentacja szkoły w Kłyżowie. Najlepszą zawodniczką, a zarazem królem strzelców wśród dziewcząt była Dominika Oszust (5 bramek). W kategorii chłopców I – miejsce zajęła reprezentacja szkoły w Jastkowicach, II – miejsce reprezentacja szkoły w Pysznicy, III miejsce reprezentacja szkoły w Kłyżowie. Królem strzelców został Dawid Maślach ( 3 bramki). Do ogólnej klasyfikacji liczyły się również punkty z turnieju gier i zabaw. Na zakończenie sportowej rywalizacji każdy uczestnik otrzymał od Mikołaja drobne słodkie upominki.
Inicjatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Breśka, Bogdan Dziuba, Sebastian Janiec.

Beata Breśka

Dnia 6 grudnia 2011 roku najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Radości nie było końca. Dzieci zaprezentowały gościowi wiersze i piosenki. Punktem kulminacyjnym były długo wyczekiwane prezenty rozdawane przez Mikołaja. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólnym zdjęciem Mikołaja i dzieci.

Anna Koczwara

Kontynuując działalność charytatywną prowadzoną od wielu lat w naszej szkole Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała zbiórkę darów dla wychowanków z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Zbierane były słodycze, zabawki i przybory szkolne. Część zebranych darów została przeznaczona dla rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Koordynator akcji: Małgorzata Wojtasik