21. 03. 2012r.
Pierwszy dzień wiosny

Dzień 21 marca 2012 r. w naszej szkole przebiegał pod znakiem gorączkowych przygotowań do występów dzieci i młodzieży w przedstawieniu zatytułowanym „Wycieczka po Europie” jak i do występów przedstawicieli klas w konkursie „Mam talent” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

Z okazji powitania pierwszego dnia wiosny uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie „Wycieczka po Europie” w wykonaniu gimnazjalistów klas II ab oraz uczniów klasy V b. Zaprezentowane zostały wybrane państwa europejskie: Francja, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Dania oraz Włochy. Uczniowie zaprezentowali charakterystyczne miejsca oraz fakty związane z kulturą, geografią i tradycjami kulinarnymi danego kraju. Można było więc zobaczyć elegancką Włoszkę nucącą „Nie płacz kiedy odjadę”, smukłą Holenderkę z nieodłącznym rowerem i tulipanami, Francuzkę zachwalającą serek pleśniowy, Brytyjczyka z parasolem, eleganckiego Niemca i włoskiego kucharza reklamującego makarony. Ten krótki występ był z pewnością pouczającą formą przekazu wiedzy połączoną z zabawą.

Elżbieta Tofil i Joanna Zbyrad