12. 04. 2012r.
„Jestem zdrowy, bo zdrowo żyję”.

12 kwietnia 2012 roku w oddziałach przedszkolnych odbyły się wspólne zajęcia pod hasłem: „Jestem zdrowy, bo zdrowo żyję”. Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych.

Dzieci przedyskutowały temat „Jak postępować i czego unikać, aby być zdrowym?”, odbyły poranną gimnastykę przy świeżym powietrzu oraz zjadły wspólne śniadanie z owocowym dodatkiem. Kolejnym etapem zajęć był podział na czteroosobowe zespoły. Każda grupa otrzymała konkretne zadania: - owocowy i warzywny teatrzyk kukiełkowy - kolorowanie i rysowanie plakatów o tematyce zdrowotnej i ekologicznej - scenki dramowe o sporcie i zdrowym odżywianiu. Podsumowaniem działalności dzieci były: „mini prezentacje” obejrzane przez panią wicedyrektor Alinę Tofil, szefa kuchni panią Annę Herdzik i intendentkę panią Justynę Ogonowską. Zakończeniem „zdrowotnego spotkania” było podsumowanie zajęć i wręczenie dzieciom drobnych nagród – owocowych jogurtów i pachnących kuleczek do kąpieli.

Iwona Kaczor – Dziedzic, Anna Koczwara