30. 04. 2012r.
I rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

W dniu 30 kwietnia społeczność Zespołu Szkół im. Bł. Jana Pawła II w Pysznicy uczciła swojego patrona. Nauczyciele, wychowawcy i uczniowie zgromadzili się w kościele parafialnym na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks. Wojciech Kania oraz koncelebrował ks. Jan Kłak – proboszcz parafii Pysznica. W homilii ks. Wojciech zwrócił uwagę na potrzebę zagłębiania się w duchowe dziedzictwo błogosławionego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak całym swoim życiem wskazywał na Jezusa Chrystusa jako Dobrego Pasterza. Dlatego też cała społeczność szkolna powinna na wzór błogosławionego Patrona ukazywać całym swoim postępowaniem, że Chrystus ma być na pierwszym miejscu w życiu człowieka. Przed zakończeniem Eucharystii p. Władysław Szpunar – Dyrektor Zespołu Szkół dokonał aktu zawierzenia bł. Janowi Pawłowi II całej społeczności szkoły oraz tych wszystkich, którzy w przyszłości będą tę wspólnotę tworzyć. Następnie wszyscy zgromadzeni zebrali się na dziedzińcu szkoły wokół pomnika błogosławionego Jana Pawła II. Uroczysty apel poprowadził ks. Maciej Charabin, który w słowie wstępnym powiedział: „Dziś na dziedzińcu szkoły zgromadziły się różne pokolenia ludzi. Niektórzy z nas pamiętają wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową; niektórzy z nas pamiętają pielgrzymowanie Jana Pawła II do Ojczyzny; większość z nas pamięta śmierć Papieża Polaka; a dziś każdy z nas pamięta o rocznicy beatyfikacji. Tym co nas wszystkich łączy jest pamięć, ale oprócz niej potrzeba odkrywania swojej tożsamości jako chrześcijanina, katolika, Polaka”. Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni wysłuchali przemówienia Jana Pawła wypowiedzianego podczas Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku.

ks. Maciej Charabin