07 - 08. 05. 2012r.
„ Straż Pożarna dniem i nocą, strażak służy Ci pomocą”

W poniedziałek 7 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły we wspólnych zajęciach: „ Straż Pożarna dniem i nocą, strażak służy Ci pomocą”. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego posługiwania się zapałkami, rozumienie powagi sytuacji zagrożenia oraz umiejętne zachowanie się podczas pożaru. Dzieci wysłuchały opowiadania o Jacku i Agatce pt. „Wybuchł pożar, wzywamy straż pożarną”. Oceniły zachowanie bohaterów, przypomniały numery alarmowe i omówiły dokładne postępowanie w sytuacji zagrożenia. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna „Strażacy w pracy”.

Następnego dnia „maluchy” zostały zaproszone do Biblioteki Gminnej, gdzie w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka ciągle w grze”, odbyło się spotkanie z Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pysznicy. Pan Ryszard Szado przeczytał dzieciom bajkę „Ostrożnie z ogniem” oraz porozmawiał z nimi o pożarach i pracy Strażaka. Dzieci podziękowały Panu Naczelnikowi i Pani Dyrektor Biblioteki Joannie Sztaba, wręczając laurki i własne prace plastyczne. Największą niespodzianką było oglądanie wozu strażackiego, włączanie syreny, pokaz posługiwania się wężem strażackim oraz krótka przejażdżka „czerwonym wozem”.

Iwona Kaczor – Dziedzic, Anna Koczwara