18. 05. 2012r.
92 rocznica urodzin Patrona szkoły

18.05.2012 r. Społeczność szkolna w sposób szczególny uczciła 92 rocznicę urodzin Patrona szkoły. Młodzież przygotowała program słowno – muzyczny, w którym przedstawiła swoje refleksje nad życiem Papieża, Jego dokonaniami, pielgrzymowaniem i relacjami z innymi. Uczniowie podkreślili, iż Jan Paweł II był wielką osobowością, niezwykłą w historii, kształtował charaktery, wpływał na losy świata. Zadeklarowali, iż Papież na zawsze pozostanie w ich sercach, a słowa „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” będą towarzyszyć im w codziennym życiu. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania przez Dyrektora Szkoły wyników Ogólnopolskiego Konkursu o Janie Pawle II „Wstańcie, chodźmy…”, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca.

Anna Dembicka