18. 03. 2013 r.
Spotkania z tradycją – warsztaty

18 marca w przedświątecznej atmosferze uczniowie klas I gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Muzeum Regionalnego ze Stalowej Woli. Pani Edyta Lisek – Lubaś opowiadała uczniom o bogactwie wierzeń związanych z okresem wiosennym oraz o symbolice świąt wielkanocnych. Uczestnicy wykonywali fantazyjne koguty ze styropianowych jajek ozdabianych cekinami, piórkami i kawałkami papieru. Widać było wielkie skupienie przy pracy i radość z własnoręcznie wykonanych ozdób, które będą efektowną dekoracją wielkanocną.

Było to kolejne spotkanie w ramach przyjętego cyklu zajęć planu wychowawczego, których celem jest kształtowanie potrzeb kultywowania tradycji polskich oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych uczniów.

Anna Kuligowska