Aktualności
  19. 05. 2013 r.

DZIEWCZĘTA Z GIMNAZJUM PUBLICZNEGOW IM. JANA PAWŁA II
W PYSZNICY NAJLEPSZE NA PODKARPACIU
W 15 EDYCJI COCA-COLA CUP 2013

   


 
 
 
 

W miesiącu kwietniu odbyły się eliminacje COCA - COLA CUP 2013 W PIŁCE NOŻNEJ.W turnieju uczestniczyło 4365 drużyn z całej Polski. Odbyły się dwie rundy eliminacji w których uczestniczyli chłopcy i dziewczyny z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pysznicy. Chłopcy przeszli pierwszą rundę, następnie w drugiej rundzie ulegli Gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli. Nasze dziewczyny przeszły jak burza dwie rundy eliminacyjne ,pokonując 6 drużyn. W III rundzie pokonali w bezpośrednim pojedynku Gimnazjum z Padwi Narodowej 2:1,awansując do ścisłego finału wojewódzkiego.
19.05.2013 r. na stadionie ,,Stal’’ w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki z udziałem ośmiu najlepszych drużyn. Towarzysząca rozgrywkom ,,Strefa aktywnego życia’’, wspierała walkę z otyłością. Każdy kibic i uczestnik finału mógł spróbować swoich umiejętności i techniki piłkarskiej oraz zbierać punkty i nagrody. Do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup :Gimnazjum z Kolbuszowej, Gimnazjum Raniżów, Gimnazjum Tryńcza i Gimnazjum Pysznica. Dziewczyny z Pysznicy pokonały w półfinale dziewczyny z Raniżowa 3:1. Następnie w finale pokonały dziewczęta z Tryńczy 2:0.Elżbieta Łoin została najlepszą bramkarką turnieju. Radości nie było końca, a po odtańczeniu tańca zwycięstwa uwierzyły że to nie sen. Stojąc na najwyższym podium myślami były już w finale krajowym i spotkaniu na żywo Roberta Lewandowskiego-Ambasadora Coca-Cola Cup 2013.
Dziewczyny z Gimnazjum z Pysznicy będą reprezentować województwo podkarpackie na Finale Krajowym Coca –Cola Cup 2013 w dniach 7-8 czerwca 2013 w Krakowie. Sukces wywalczyły: Dominika Rostek, Paulina Brzozowska, Diana Stępak, Wioletta Maślach ,Jagoda Cichoń, Wiktoria Stępień, Karolina Gęśla, Dorota Mach ,Klaudia Świercz. Trenerem drużyny jest Wacław Portka. Końcowy sukces był wspólną pracą nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Pysznicy: Beaty Breśki, Bogdana Dziuby i Wacława Portki oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Pysznicy .Słowa uznania należą się także Tomkowi Ubermanowi pracownikowi Gminnego Centrum Sportowego za pomoc w organizacji rozgrywek.

Wacław Portka