21. 09. 2012 r.
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

W ramach działań szkoły promującej zdrowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczciły Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, zajęciami integracyjnymi pod hasłem: „Jestem zdrowy – dbam o zęby”. W tematykę zajęć wprowadził dzieci mały zajączek, bohater teatrzyku „Ząbek”. Maluchy chętnie wypowiadały się na temat higieny jamy ustnej, zdrowego odżywiania, ulubionych przekąsek oraz ograniczenia spożywania słodyczy. Przykładem było drugie śniadanie z owocowym dodatkiem. Dzieci otrzymały też zaproszenie do gabinetu stomatologicznego od Pani doktor Danuty Dulny. Zwieńczeniem zajęć było przeprowadzenie doświadczenia – „Fluorek”, pokazującego dzieciom „moc” fluoru zawartego w paście do zębów.

Tydzień później, 21 września, dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do Ośrodka Zdrowia w Pysznicy. W gabinecie stomatologicznym chętnie rozmawiały z Panią doktor na temat dbania o zęby i odpowiedniego ich mycia. Z wielką odwagą siadały też na fotelu dentystycznym, w celu kontroli stanu uzębienia. W nagrodę każdy otrzymał kolorową naklejkę.

Iwona Kaczor – Dziedzic
Anna Koczwara