07. 12. 2013 r.
Warsztaty ozdób świątecznych

Podtrzymując przedświąteczną tradycję naszej szkoły w sobotę 7 grudnia odbyły się kolejne warsztaty. Była to już siódma edycja zajęć prowadzonych przez z panią plastyk Edytę Lubaś – Lisek. W tym roku wzięło w nich udział ponad 70 uczestników. Byli to uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej, wychowankowie z oddziału przedszkolnego oraz nasi absolwenci. Z równym zaangażowaniem pracowali młodsi i starsi, dzieci i rodzice. Uczestnicy warsztatów używali różnych technik plastycznych. Ozdabiali bańki malując je farbami akrylowymi i posypując brokatem. Oklejali piórkami i cekinami styropianowe dzwonki, buciki i szyszki. Nowością na tegorocznych warsztatach były wyroby z gipsu: aniołki, mikołaje dekorowane farbami. Wykonane prace zawisną, jako pamiątka miło spędzonego czasu, na wielu pysznickich choinkach.

Anna Kuligowska, Małgorzata Wojtasik