Aktualności
  06. 12. 2013 r.
Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
o Puchar Wójta Gminy Pysznica

6 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Pysznicy odbył się „Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pysznica”. W turnieju uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z klas I – III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastkowicach i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy. Każda drużyna składała się z 10 dziewcząt i 10 chłopców. Gra toczyła się systemem „każdy z każdym” osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki z Pysznicy przed zawodniczkami z Kłyżowa i Jastkowic. Królem strzelców została zawodniczka z Pysznicy. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy z Jastkowic przed zawodnikami z Pysznicy i Kłyżowa. Królem strzelców został zawodnik z Jastkowic. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i cenne puchary, a najlepsi zawodnicy statuetki. Dużą atrakcją było pojawienie się Świętego Mikołaja oraz Śnieżynek, którzy uświetnili wręczenie nagród. Każdy uczestnik otrzymał upominek, owoce i napoje chłodzące. Turniej był świetną promocją piłki nożnej i zdrowego stylu życia dla najmłodszych.

Nagrody sfinansowane zostały z budżetu Gminy Pysznica.