W ATMOSFERZE RADOSNEGO OCZEKIWANIA PRZY ŻŁÓBKU BOŻEJ DZIECINY
( 21 i 22 grudnia 2005r.)


"Zamrugała pierwsza gwiazdka
na granacie nieba
w dali słychać głos kolędy
już świętować trzeba"

21 grudnia 2005r. w Domu Kultury w Pysznicy uroczyste świętowanie rozpoczęli uczniowie klas I-III, rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Scenariusz uroczystości nawiązywał do polskich tradycji związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek dzieci przypominały bogate tradycje bożonarodzeniowe przekazywane z pokolenia na pokolenie w polskich domach, a tak pielęgnowane przez naszego Ojca Świętego Jana Pawła II. Był więc stół nakryty białym obrusem, sianko, orzechy. W kącie sceny stał snopek zboża symbolizujący dostatek, u sufitu wisiały podłaźniczki i jemioła, a uczniowie udekorowali choinkę słomianymi ozdobami, malowanymi orzechami i jabłuszkami. Gdy rozbrzmiała góralska muzyka, na scenę wkroczyli kolędnicy z gwiazdą i turoniem. Nie zabrakło także "Jasełek", w których wystąpili Krakowiacy, witający Pana Jezusa tańcem w tradycyjnych regionalnych strojach. Mali "aktorzy" zakończyli swoje przedstawienie odczytaniem Ewangelii i symbolicznym łamaniem się opłatkiem. Wszyscy życzyli sobie błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczne spotkanie integracyjne zakończyło się degustacją wigilijnych potraw, przygotowanych przez rodziców.

Opłatek dla całej społeczności szkolnej w dniu 22 grudnia 2005r.

Jak co roku, w atmosferze radosnego oczekiwania przy żłóbku Bożej Dzieciny spotkaliśmy się, aby przełamać się opłatkiem i poczuć magię tych wyjątkowych świąt pełnych miłości, przebaczenia i pokoju. Aby pełniej przeżyć te chwilę młodzież przygotowała i przedstawiła Jasełka pt: "Betlejem".


zobacz życzenia świąteczne >>


 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar