16. 10. 2014 r.
Święto Szkoły

16 października to ważny dzień dla społeczności uczniowskiej i wyjątkowa karta w kalendarzu uroczystości szkolnych. Statutowe Święto Szkoły ustanowione dla upamiętnienia wyboru naszego Patrona – Jana Pawła II na papieża, jest każdego roku okazją do wspólnej modlitwy i zadumy nad samym sobą i naszą rolą w społeczności noszącej imię Wielkiego Rodaka.
Jan Paweł II z wielkim szacunkiem odnosił się do młodych, podziwiał chęć poznawania świata i twórczy zapał każdego człowieka, doceniał jego wysiłek prowadzący do kształtowania i doskonalenia osobowości. Wsłuchując się w nauczanie Patrona pragniemy dostrzegać w każdym z nas wartości budujące człowieczeństwo i te, które są naturalną potrzebą rozwijania pasji i zainteresowań.
W dniu Święta Szkoły, w hołdzie Patronowi zostały zaprezentowane zdolności i zainteresowania naszych uczniów. Ich umiejętności, to nie tylko talent, ale także mozolna praca, systematyczny trening, często rezygnacja z beztroskiej młodości.
W ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie kl. I ab szkoły podstawowej oraz kl. I ab gimnazjum zostali pasowani na ucznia i przyjęci do społeczności szkolnej noszącej imię Jana Pawła II. Uroczyste przyjęcie w poczet uczniów zostało przypieczętowane aktem ślubowania na sztandar szkoły.
Tego dnia zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie, Szkolnym Konkursie „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”