ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II ( 2 kwietnia 2006r.)
21.38 - to czas
pozostawiony nam jako zadanie
Ks. Proboszcz Jan Kłak
podczas ceremonii odsłonięcia
pamiątkowej tablicy
Składanie zniczy
rozpoczęli najmłodsi
Zapalanie zniczy przed
Drzewkiem Papieskim

Zygmunt Cholewiński -
Wójt Gminy Pysznica
podczas zapalania znicza
Cała Społecznośc szkolna
oddała hołd Patronowi
Zapłonęło serce
z wpisaną godziną 21.38
Chóralny spiew w łączności
z Janem Pawłem II

Minął rok od czasu, gdy zabrakło wśród nas Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. Rocznicę śmierci Papieża przeżywaliśmy równie mocno jak Jego odejście. Cały kraj przygotowywał się do uczczenia tej rocznicy. Społeczność szkolna również włączyła się w te przygotowania.

W sobotę 1 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Pysznicy młodzież szkolna zaprezentowała wieczornicę pt. "Tu w tym mieście Wadowicach wszystko się zaczęło..." poświęconą osobie Jana Pawła II. Dostarczyła ona zebranym wiele wzruszeń i głębokich przeżyć, przypominając życie i pontyfikat Wielkiego Rodaka poprzez słowo i muzykę zilustrowaną prezentacją multimedialną.

W niedzielę 2 kwietnia o godzinie 11.00 w Kościele w Pysznicy została odprawiona Msza Święta w intencji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, której oprawę przygotowała młodzież oraz absolwenci Zespołu Szkół w Pysznicy.

W poniedziałek 3 kwietnia przy Drzewku Papieskim zasadzonym 16 maja 1999r. z okazji nadania szkole imienia Jana Pawła II oraz wizyty apostolskiej Ojca Świętego w Diecezji Sandomierskiej odbył się uroczysty apel, podczas którego został poświęcony i odsłonięty obelisk upamiętniający te wydarzenia. W uroczystości wzięły udział władze gminy Pysznica i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą prowadzoną przez księdza proboszcza Jana Kłaka. Następnie po wysłuchaniu wzruszającej części artystycznej społeczność szkolna zapaliła znicze układając je w kształcie serca z wypisaną pośrodku godziną 21:38, która symbolizuje nowy czas po śmierci Jana Pawła II pozostawiony nam-jako zadanie. Po tej ceremonii młodzież podzieliła się z obecnymi refleksjami zawartymi w napisanych przez siebie wierszach odnoszących się do osobistych przemyśleń w rok po śmierci Ojca Świętego.
Na zakończenie zostały przedstawione propozycje działań w ramach Inicjatywy 21.38, które opierać się będą na comiesięcznym haśle programowym zaczerpniętym z nauki społecznej Jana Pawła II. 


Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar