16. 10. 2017 r.

Pasowania na ucznia klas pierwszych

16 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II w Pysznicy odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych. To podniosłe wydarzenie tradycyjnie zbiegło się z uroczystymi obchodami Święta Szkoły. Po mszy świętej, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna wszyscy udali się na halę sportową. Tam  pierwszoklasiści  w obecności licznie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli zaprezentowali krótki program artystyczny. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki, zasad zachowania oraz Patrona szkoły. Następnie Dyrektor szkoły dokonał uroczystego pasowania na uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od starszych kolegów i koleżanek. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce i samych radosnych dni. Powodzenia!

Katarzyna Zając