10. 09. 2018 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

10 września, z okazji  ŚWIATOWEGO DNIA PIERWSZEJ POMOCY przedszkolaków odwiedziła pani Beata Breśka - nauczycielka wychowania fizycznego. Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, pod jaki numer należy dzwonić i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem, jak sprawdzić czy osoba jest przytomna, czy oddycha. Bardzo ważnym i ciekawym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia układania osoby w pozycji bocznej, bezpiecznej. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły „fantomy”, na których maluchy uczyły się podstaw reanimacji.
Wszystkie dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom dzieci będą miały większą świadomość jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomoc i kiedy dorosną, nie będą się bały udzielić tej pomocy.
Dziękujemy pani Beacie za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy przedszkolakom.

Iwona Kaczor – Dziedzic
Marzena Golec