17. 09. 2018 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

W środę, 12 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ. Podczas zajęć integracyjnych  przedszkolaki przypomniały sobie zdobyte już wcześniej informacje o tym, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Wykonały też prace plastyczne „Zdrowy ząbek”, które zaprezentowano całej społeczności szkolnej i rodzicom.

17 września dzieci wybrały się do Ośrodka Zdrowia w Pysznicy, a dokładnie do gabinetu stomatologicznego, w którym pracuje pani doktor Dorota Dulny. Celem wizyty było kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz przełamanie obaw przed wizytą u dentysty.
Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowe naklejki.

Iwona Kaczor – Dziedzic
Marzena Golec