,,DZIADY EKOLOGICZNE" - czyli rzecz o recyklingu

,,Zatrzymane w kadrze" - zdjęcia z inscenizacji

Pod takim tytułem uczniowie gimnazjum przedstawili w dniu 2 pażdziernika 2006 r. inscenizację - ekolekcję.
W scenerii wysypiska śmieci, ciszy, woni przebrzydłej i dymu błąkały się dusze wyrzuconej kartki papieru, zużytej butelki szklanej, puszki aluminiowej oraz kartonowego pudełka.

A czegóż potrzeba dla duszy, aby uniknąć katuszy ? - pytał narrator. Mamy prośbę dla Was jedyną, tuż obok na parkingu oddajcie Nas do recyklingu - prosiły duszyczki czyśćcowe. Nad problemem zastanawiały się sowy, kruki i puchacze. Każdą zbłąkaną duszyczkę, którą męczyły senne mary, która wzdychała do swojej ,,młodości i czystości" kierowały do odpowiedniego pojemnika.

Tuż obok śmietniska grupa ekologów urządziła happening i ze szczytnymi hasłami np. ,,ŚMIECI MNIEJ, ZIEMI LŻEJ'' protestowała przeciwko dzikim wysypiskom śmieci. Każdy ekolog - uczeń uświadamiał zebranych o skutkach zanieczyszczania środowiska.

Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar