DZIEŃ BABCI I DZIADKA
babciom i dziadkom
Zielone ufoludki
Spotkanie przy wspólnym stole

Jednym z zadań wychowawczych naszej szkoły jest kultywowanie i podtrzymywanie lokalnych tradycji, obrzędów i zwyczajów. Tradycyjnie zorganizowaliśmy spotkanie z seniorami noszącymi pysznickie stroje ludowe. Spotkanie to odbyło się 22 stycznia w ramach obchodów Dnia Seniora. Uczniowie zaprezentowali zaproszonym gościom bożonarodzeniowe jasełka oraz odczytali wiersze nagrodzone w szkolnym konkursie na "Wiersz dla Babci". Na zakończenie wystąpił zespół instrumentalno-wokalny "Pyszniczanie" ze specjalnie przygotowanym na tą okazję programem.

"NASZE BABCIE, NASI DZIADKOWIE"
Dnia 24 stycznia 2007 r. w Domu Kultury w Pysznicy odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami, przygotowali oprawę artystyczną tej uroczystości. Nie zabrakło wzruszających wierszy o babciach i dziadkach oraz wesołych piosenek. Było też przedstawienie, w którym ufoludki porwały babcię i dziadka. Na zakończenie dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły drobne upominki. Seniorzy opuszczali Dom Kultury w dobrych nastrojach i z uśmiechem na twarzach.

Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar