Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
" Młodzież zapobiega pożarom "

Do etapu powiatowego awansowały:
Patrycja Dybka i Paulina Mierzwa.
Laureatki turnieju

W dniu 13 marca 2007 roku w Zespole Szkół w Pysznicy zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom ".
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe : młodszą-dla uczniów szkół podstawowych i starszą dla uczniów gimnazjum. W każdej kategorii wiekowej wystartowało 12 uczniów. W konkursie pożarniczym brały udział trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły z terenu gminy. Zakres materiału jaki musieli opanować uczniowie w trakcie przygotowań do konkursu był bardzo obszerny i zawierał ogromną ilość wiadomości z zakresu działania i funkcjonowania Straży Pożarnej oraz zagadnienia związane z ekologią i udzielaniem pierwszej pomocy. W kategorii gimnazjum naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Dybka, Paulina Mierzwa i Ewelina Kuziora. Nasze uczennice sprawiły się rewelacyjnie zajmując trzy pierwsze miejsca w konkursie.

Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar