Dzień Ziemi 2007

Fotoreportaż z obchodów Dnia Ziemi

Dnia 11 maja 2007 r. w Zespole Szkół w Pysznicy obchodzony był Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się montaż słowno-muzyczny pt."Ziemia-planetą popiołu" będący katechezą ekologiczną. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas VI, którzy zaprezentowali, jak może wyglądać siedem ostatnich dni naszej planety, jeżeli człowiek "weźmie w swoje ręce ster świata". Podczas dramatycznej wizji końca świata przy dźwiękach katastroficznej muzyki znikały z kontynentów kolejne rośliny, zwierzęta i ludzie. Zwieńczeniem akademii była piosenka w wykonaniu uczennic gimnazjum pt. "Ziemia to wyspa" będąca przesłaniem, jak należy postępować, by przedstawiona katastroficzna wizja końca świata nie stała się rzeczywistością.

Ziemia w popiołach

Słonecznego majowego dnia, gdy wszystkim wydawało się, że nic nie zakłóca ładu na Ziemi stworzonej przez Boga, uczniowie Zespołu Szkół w Pysznicy uświadomili nam, że to nie do końca jest prawdą i nie wszystko jest tak doskonałe, jak myśleliśmy. Uczniowie na apelu z okazji Dnia Ziemi przedstawili "czarną'' wizję przyszłości. Charakterystyczne siedem dni, symbolizujące stworzenie świata, zostały wykorzystane do ukazania zupełnie przeciwnej sytuacji, a mianowicie zagłady. Apel był krótki, ale miał dużą wymowę. Nie zabrakło w nim pięknie recytowanych utworów lirycznych o ekologicznej tematyce, a także piosenki pt. "Ziemia, zielona wyspa'' w wykonaniu trzech utalentowanych uczennic gimnazjum. Szóstoklasiści, w interesujący, a zarazem przerażający sposób, przedstawili wizję zagłady Ziemi, w konsekwencji naszych postępowań. Zanieczyszczenia ziemi, powietrza, wody... to wszystko spowodowane jest działalnością człowieka. Dwaj prorocy zła poglądowo przedstawili kolejne etapy niszczenia naszej planety.
Czy tak musi być?

Marcelina Pyko

Zespół Szkół w Pysznicy ul.Wolności 324 / 37-403 Pysznica / tel. (0-15) 841-00-26 / e-mail szkola@ pysznica.pl / webmaster Władysław Szpunar