III Diecezjalny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży
PYSZNICA 2003

24 kwietnia 2003 roku odbył się III Diecezjalny Przegląd twórczości dzieci i Młodzieży szkół noszących imię Jana Pawła II pod patronatem J.E. Ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica Józefa Gorczycy, Wójta Gminy Pysznica Zygmunta Cholewińskiego.

Celem tego przeglądu było propagowanie poezji religijnej pod hasłem: "Poezja jest pieśnią serca kochającego Boga i człowieka"/ks. Marian Balicki-Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych/ oraz prezentacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży pod hasłem: "Lubię kroki odmierzać koralikami różańca".

Praca plastyczna w formie przestrzennego różańca stała się aktywnym udziałem dzieci i młodzieży oraz całych rodzin w obchodach Diecezjalnego Kongresu Różańcowego, a także świadectwem głębokiego przeżycia Roku Różańca w Diecezji Sandomierskiej.

W przeglądzie uczestniczyli uczniowie z dziesięciu szkół. Do Diecezjalnej Rodziny Szkół Papieskich dołączyło Gimnazjum Publiczne w Ulanowie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rzeczyckiej.

prace konkursowe >>