Sztandar

Sztandar został poświęcony i przekazany społeczności szkolnej 1 września 2010 roku. Haftowany ręcznie sztandar został wykonany przez Krystynę Duchniak w Pracowni Haftu Artystycznego w Radomiu wg projektu dyrektora szkoły Władysława Szpunara.

Koszty sztandaru pokryto z dobrowolnych okolicznościowych „cegiełek” i budżetu Rady Rodziców.

Opis sztandaru

Sztandar ma kształt kwadratu o wymiarach 105 cm x 105 cm. Wykonany jest
z haftowanej ręcznie tkaniny, obszytej złotymi frędzlami.

Awers i rewers mocowany jest do drzewca zwieńczonego głowicą przedstawiającą orła w koronie.
Na awersie, w centralnym miejscu sztandaru został umieszczony haftoway ręcznie portret Jana Pawła II wkomponowany w złocisty prostokąt, który otaczają napisy: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pysznicy i Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Pysznicy.

Kompozycję zamykają rozmieszczone po przekątnej płata herby i znaki graficzne: herb Jana Pawła II, herb Gminy Pysznica, znak graficzny szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na rewersie, w środkowej części znajduje się godło państwowe, wykonane techniką haftu maszynowego wypukłego nićmi w kolorze odcieni srebra z elementami złota. Pod godłem został umieszczony napis – misja szkoły : „…budować fundamenty pod Ich przyszłe życie” oraz faksymilia Jana Pawła II.

Przekazanie sztandaru

Haft sztandaru