Tablica upamiętniająca nadanie imienia Jana Pawła II

Okolicznościowa tablica upamiętniającą nadanie imienia szkole – dzieło, pochodzącego z Pysznicy artysty rzeźbiarza Stanisława Popka.

12 czerwca 1999 r. na sandomierskich błoniach podczas uroczystej Mszy Świętej, Jan Paweł II poświęcił tablicę upamiętniającą nadanie imienia szkole, którą 19 czerwca 1999 r. odsłonił ówczesny Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej J.E. Ks. Biskup Wacław Świerzawski.

W uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej Patronowi uczestniczyli zaproszeni goście: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pani Janina Sagatowska, Wicemarszałek Sejmiku Samorządowego Województwa Podkarpackiego Wiktor Stasiak, Przewodniczący Rady Gminy w Pysznicy Józef Gorczyca, Wójt Gminy Pysznica Zygmunt Cholewiński, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Barbara Wieczorek.

17 lipca 2010 r. tablica została przeniesiona do nowego obiektu szkolnego i zamontowana na marmurowej ścianie nad przestrzennym napisem informującym o nadaniu Gimnazjum Publicznemu w Pysznicy imienia Jana Pawła II.