II Gminny Konkurs Recytatorski

26 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski „To nie jest poezja, ale stojąca we drzwiach rzeczywistość”.

Uczniowie recytowali utwory wybitnego polskiego poety laureata Literackiej Nagrody Nobla Czesława Miłosza.

Naszą szkołę reprezentowali:
Karolina Hapke, Zuzanna Mucha, Claudia Sobiło, Adelina Tolmachova i Florian Walawender.

Florian otrzymał Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, a Karolina i Zuzanna zdobyły wyróżnienie.

Zawodowy pokaz mody

Kolejny raz nie zabrakło pomysłów i kreatywności w przygotowaniu pokazu podczas, którego uczniowie zaprezentowali wybrane zawody. Tym razem na scenie można było podziwiać m.in. lekarzy, kucharzy, sędziów, piłkarzy, kosmetyczki, fryzjerki ⚽️🥊🤿🥼🦺💄🍽🚑
Pokaz przygotowano w ramach realizacji Programu Doradztwa Zawodowego. Dziękujemy uczniom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

Pokaz mody – klasy 1-3

Pokaz mody – klasy 4-8

Mam Talent

Kolejny Finał Konkursu Mam Talent za nami! Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis umiejętności m.in. tanecznych, wokalnych i aktorskich. Wszyscy wykonawcy znakomicie zaprezentowali swoje uzdolnienia. Publiczność oklaskiwała występy doceniając tym samym zaangażowanie i odwagę występujących. Wysoki poziom konkursu sprawił, że jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce- Dominika Wermińska
II miejsce- Pola Krajewska
III miejsce – Kaja Swara
Wyróżnienia: Barbara Dworak oraz Bartłomiej Pacholec.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz możliwości rozwijania swoich pasji i talentów!🙂