Andrzejki z Pluszowym Misiem

Andrzejki z Pluszowym Misiem

26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zabawie „Andrzejkowej z Pluszowym Misiem”. Maluchy poznały historię Pluszowego Misia, obejrzały kolorowe ilustracje różnych misiów i rozwiązały zagadki o misiach. Każdy przedszkolak dokonał prezentacji swojego misia – opowiedział o nim i pokazał rysunek misia, wykonany w domu.

Dzieci poznały też ludowe zwyczaje i obrzędy związane ze świętem andrzejkowym. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Andrzejki przyniosły wiele śmiechu i radości wszystkim przedszkolakom.

Dziękujemy Rodzicom za zakup słodko – owocowego poczęstunku.

Nauczyciele Wychowania Przedszkolnego