Dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

 

Dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

 

Dofinansowano ze środków budżetu państwa
Dofinansowanie: 49 116,00 zł
Całkowita wartość: 67 536,00 zł 

Opis zadania: 

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, Gmina Pysznica uzyskała wsparcie finansowe z budżetu państwa w wysokości 49 116,00 zł  z przeznaczeniem na wycieczki szkolne związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi.

Dofinansowanie na realizację wycieczek uzyskały następujące szkoły z terenu Gminy Pysznica:

  1. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ARMII KRAJOWEJ W JASTKOWICACH
  2. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JANA PAWŁA II W PYSZNICY
  3. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM.KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W KŁYŻOWIE

Przedsięwzięcie “Poznaj Polskę” stanowi istotny element programu „Polski Ład” i ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży. Głównym założeniem projektu jest umożliwienie uczestnikom poznawania różnorodnych aspektów Polski, włączając w to środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury, historię oraz osiągnięcia polskiej nauki.