Dzień Dziecka

1 czerwca był w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W ten sposób uczniowie świętowali Dzień Dziecka.

Dzieci i młodzież pod opieką wychowawców spędzała czas na świeżym powietrzu wymyślając ciekawe zabawy. Uczniowie klas I-III zapoznali się ze swoimi prawami, uczestnicząc w prezentacji filmu edukacyjnego, a następnie zilustrowali swoje prawa w formie kolorowych plakatów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.

Głównym wydarzeniem w tym dniu był Bieg Patrona. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie. Po zakończonym biegu na hali sportowej miało miejsce uroczyste rozdanie nagród. Dzień Dziecka uświetnili swoimi występami utalentowani uczniowie naszej Szkoły. Na zakończenie odbył się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie.