Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W związku z przypadającym na 3 grudnia Międzynarodowy Dniem Osób z Niepełnosprawnościami, w naszej szkole wykonano gazetkę tematyczną. Zostały również przygotowane i przeprowadzone przez szkolnych specjalistów spotkania warsztatowe, których tematem była obecność i funkcjonowanie wśród nas osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia z uczniami obejmowały nauczenie piosenki oraz kolorów języku migowym, wysłuchanie bajki terapeutycznej i pogadankę na jej temat oraz projekcję filmu edukacyjnego „Osoby z niepełnosprawnościami – savoir-vivre ”.

Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że pomimo różnic w wyglądzie fizycznym, upodobaniach i możliwościach intelektualnych, każdy jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.