Mobilne Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

24 listopada gościliśmy w naszej szkole ekipę ,,Mobilnych Laboratoriów Przyszłości’’. Eksperci z laboratoryjnym sprzętem przybyli do naszej szkoły, aby zaprezentować uczniom wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w interesujących warsztatach. Edukatorzy przeprowadzili z uczniami ćwiczenia i pokazy w dwóch blokach tematycznych: druk 3D oraz sztuczne sieci neuronowe, czyli sztuczna inteligencja.

Zajęcia wzbudziły ciekawość na poznawanie świata nowoczesnych technologii, a także przyczyniły się do kreatywnego i twórczego wykorzystania w szkole sprzętu otrzymanego w ramach programu. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.