Rodzinny Konkurs Ekologiczny “Myślę, więc nie śmiecę – coś z niczego sklecę”

We wrześniu (17 – 23. 09), jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 “Myślę, więc nie śmiecę”.

Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, przypomniały sobie zasady segregowania odpadów, poznały pojęcie – recyklingu czyli „ze starego coś nowego”.

W ramach działań zespołowych wykonały pracę plastyczną – „Pan Pojemnik” oraz mini plakaty “Dzień bez samochodu”, propagujące ekologiczne środki lokomocji. Maluchy zwiedziły też Zieloną Pracownię, oglądając zgromadzone tam rośliny. Podsumowaniem działań ekologicznych był udział w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym “Myślę, więc nie śmiecę – coś z niczego sklecę”. Z pozornie niepotrzebnych przedmiotów dzieci wraz z rodzicami stworzyły bardzo ciekawe i pomysłowe prace.

Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w akcji „Sprzątanie Świata” zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję!