Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w oddziałach przedszkolnych

13 /15 września 2021r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.

Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać.

W ramach zajęć plastycznych każdy wykonał swoją apteczkę. W środę, dzieci odwiedziła pani Beata, nauczycielka wychowania fizycznego. Przekazała maluchom informacje na temat udzielania pierwszej pomocy czyli w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i jak wezwać pomoc czyli rozmawiać przez telefon z dyspozytorem.

Następnie dzieci z wielką uwagą przyglądały się jak pani Beata demonstrowała układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej bocznej oraz wykonywała sztuczne oddychanie i masaż serca na przyniesionym fantomie. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem naszego gościa.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Dziękujemy pani Beacie za prezentację i poświęcony czas.